Jak dobrze wykorzystać wakacje?

Z racji przebiegających wakacji, parę słów o odpoczynku i powrocie do normalnych codziennych obowiązków, których tak bardzo nie lubimy, albo lubimy w zależności od naszych charakterów i podejścia do życia. 

Pierwsze dni wolności od pracy, najczęściej powodują pewien dyskomfort. Czujemy, że wielu spraw nie dopilnowaliśmy, a jeśli coś już zrobiliśmy to odczuwamy niedosyt,  bo przecież mogliśmy zrobić to lepiej.


Ten stan trwa najczęściej pierwsze parę dni, po czym naturalnym staje się wyczekiwany przez tyle miesięcy odpoczynek. Spowolnienie. Ponownie nabieramy ochoty "na życie" a zwłaszcza na jego różową część. Ładujemy akumulatory, a gdy są one prawie pełne, moglibyśmy góry przenosić.

Pierwsze dni wakacji mogą być nużące - nie martw się to normalne.

Gdy później wspominamy wakacje najczęściej na myśl przychodzą wspaniałe chwile, miłe obrazy, pod warunkiem,  że nasze wakacje z przyczyn od nas niezależnych nie zmieniły się w koszmar, co mogliśmy obserwować ostatnio z relacji mediów.

Myśląc o wakacjach najczęściej mamy dobre wspomnienia.


Jak za tym wykorzystać ten wspaniały czas, aby procentował on przez długi czas przyszłych miesięcy spędzanych w pracy?

Zasada jest prosta. Zaraz po powrocie nie narzucaj sobie tysięcy obowiązków na raz. Realizacja zbyt wielu spraw prawdopodobnie osłabi Twoją motywację do działania i wydajność, a cały okres wakacyjnej regeneracji zostanie zaprzepaszczony przez kilka dni zbyt ciężkiej pracy.  Swobodne wchodzenie w codzienność, załatwienie paru spraw podczas pierwszych paru"dniówek" pozwoli Ci wydatnie działać przez kilka następnych miesięcy. Zatem warto zastanowić się nad dobrym rozplanowaniem pracy po powrocie z urlopu.

Po powrocie z wakacji powoli wchodź w codzienne obowiązki, a twoja motywacja i wydajność funkcjonować będzie bez zarzutu przez kilka następnych miesięcy.


Następny wpis poświęcę sprzedaży. Prowadzisz mały biznes? Chcesz sprzedawać efektywniej? Zajrzyj tu za jakiś czas.

Pozdrawiam
Krzysiek

1 komentarze

  1. Świetny wpis:)
    A teraz coś dla tych którzy nie mają wakcaji:):)
    Pozdrawiam

    OdpowiedzUsuń