Darmowy program do wystawiania faktur VAT

W sieci  znaleźć można niezliczone ilości programów do wystawiania faktur VAT. Jednak większość z proponowanych aplikacji  jest płatna. Na domiar złego większość zapytań na różnego rodzaju forach internetowych dotyczących wspomnianych darmowych programów do wystawiania faktur, pozostaje bez odpowiedzi, lub wskazywane przez internautów linki prowadzą do płatnych odpowiedników.

Jaki darmowy program do wystawiania faktur zatem wybrać?
Z doświadczenia mogę polecić ledwie dwa, zupełnie darmowe programy do wystawiania faktur, a przetestowałem ich około dziesięciu i jak wspomniałem większość wymagała dostępu do bazy danych, inne klucza, stąd domyślam się, że wskazanie takiego programu będzie cenne dla czytelników. Ponadto sam użytkuje jeden z programów (Invoicer firmy Madar) i nie mogę na niego narzekać. Proponowane przeze mnie aplikacje to:
Megafaktura
Invoicer 4.0 
Pierwszy ze wskazanych programów posiada ograniczenia w postaci możliwości wystawiania tylko i wyłącznie faktur VAT i proform, jednakże nie ma ograniczenia czasowego


Invoicer firmy Madar daje o wiele większe możliwości, pozwala na wystawienie faktur VAT jak również:
faktur wewnętrznych, faktur eksportowych, rachunków faktur WDT (wewnątrzwspólnotowej dostawy towarów), faktur ZDT,  faktur wewnętrznych WNT (wewnątrzwspólnotowego nabycia towarów). korekt, not korygującychfaktura proforma, oferta faktura, RRimport usługexport usług - invoice NP (nie podlegający opodatkowaniu), faktura gdy podatnikiem jest nabywca WZ,  faktur wewnętrznych. Oba wskazane programy można ścignąć ze strony producenta (linki wskazane powyżej).

Program do wystawiania faktur (Invoicer) po zainstalowaniu należy odpowiednio skonfigurować, tzn uzupełnić: dane teleadresowe, własne rachunki bankowe, czy dane dotyczące fakturowania. 

Poniżej zamieszczam parę zrzutów ekranowych:

Wygląd ogólny
Wystawianie faktury VAT
Dane konfiguracyjne
W razie jakichkolwiek pytań dotyczących wspomnianego programu, proszę o pozostawieniu pytań w komentarzach poniżej. Jeśli  będę w stanie pomóc z pewnością odpowiem na każde pytanie.

4 komentarze

 1. Jak w invoicer skonfigurować aby w wydruku było tylko "Data dostawy" .Chcę usunąć "wykonanie usługi" Da się?:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja korzystam z systemu ................... Możesz dodać własne logo na fakturze, a ponadto faktury mogę od razu wysyłać mailem do kontrahenta. Jako nowość i chyba jedyny program dodaje do faktury QR kod, (linki do odczytu faktury przez kontrahenta).

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. wybacz ale wycinam z takich komentarzy reklamę

   Usuń
 3. A czy ktoś z was ma doświadczenie w korzystaniu z programu Szybka Faktura?

  OdpowiedzUsuń